قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

مطالب و مقالاتی از قانون جذب - روش های جذب از کائنات و ...

قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

مطالب و مقالاتی از قانون جذب - روش های جذب از کائنات و ...

قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

لطفاً ما را از نظرات خود بی بهره نکنید .

یادگیری قدرت ذهن

یادگیری قدرت ذهن

نویسنده : جان کیهو (  John Kehoe )                وب سایت : http://www.learnmindpower.com/

ترجمه : نادر گنجی                

درباره جان کیهو

جان کیهو ، بیش از سه دهه به خاطر پیشقدم بودن در کار در حوزه قدرت ذهن تحسین جهانی را کسب کرده است . او یک مربی پرحرارت و انرژیک ، نویسنده ، مطلع اجتماعی و توضیح دهنده پتانسیل شگفت انگیز انسان برای تغییر جهان و زندگی ما با افکارمان می باشد .

جان در همه قاره ها سخنرانی داشته است و کتاب اصلی او « قدرت ذهن در قرن 21 » در لیست های پرفروش ترین کتاب ها در کشورهای زیادی قرار گرفته است . آموزش های او ، قدرت های درونی موجود در درون هر شخص ، برای شکل دادن آگاهانه سرنوشت را شرح می دهد .

در سال 1975 ، جان کیهو به منظور مطالعه و تأمل در مورد کارکردهای داخلی ذهن انسان 3 سال را در جنگل های بکر برتیش کلمبیا ( British Columbia ) به گوشه نشینی پرداخت . در این مدت ، اولین برنامه آسان و موفق برای گسترش قدرت ذهن را به وجود آورد . او در سال 1987 شروع به مسافرت و آموزش اصول فرموله شده به انسان ها کرد و موفقیت شگفت انگیز او در تورهای سخنرانی به زودی کل جهان را در برگرفت .

« قدرت ذهن در قرن 21 » میلیونها جلد فروش داشته و به زبان های متعدد از جمله فرانسوی ، آلمانی ، کره ای ، روسی ، بلغاری ،  لیتوانیی ، ایتالیایی و صربی ترجمه و منتشر شده است و جزء یکی از پرفروش ترین های کتاب های بین المللی است . او همچنین 4 کتاب دیگر نوشته است ؛ شما و موفقیت پولی ، دیدگاهی از قدرت و افتخار ، تمرین شادی و قدرت ذهن برای بچه ها

 

یک پیام شخصی از جان کیهو

سلام و خوش آمدید . قبل از این که از قدرت ذهن سخن بگویم ، دوست دارم خودم را معرفی کنم تا بگویم چه کسی هستم و چیزی که آموزش می دهم نمی تواند منفصل باشد . در این صورت شما می توانید برای خودتان داوری کنید آیا این چیزی است که می خواهید دنبال کنید یا خیر . همچنین به حس شخص در پس این کتاب دست خواهید یافت یا در این مورد شخص در پشت پرده .

من در ونکوور کانادا زندگی می کنم ، زندگی زناشویی شادی دارم ، سرشار از سلامتی و سرگرمی ، مهیج و با وجهه اجتماعی معتبر . من به سرگرمی ، موفقیت ، شادی شخصی و ایجاد تغییر در دنیا ، کشف و ارتقاء پتانسیل واقعی انسان ها اعتقاد دارم . هریک از ما دانه هایی از بزرگ منشی در خود داریم . منظورم به طور استعاری نیست ، بلکه به معنای واقعی کلمه . در وجود هر انسانی در سطح سلولی ، کدهای ژنتیکی وجود دارد که کلیدهای هستند برای هرچیزی که ما همیشه خواسته و آرزو کرده ایم . من به این مطلب باور دارم چون آن را تجربه کرده ام . من کتاب هایی نوشته ام و بالغ بر سی سال به میلیون ها نفر در دنیا این حقیقت بزرگ را آموزش داده ام . ما قدرت باورنکردنی در درون خویش داریم و می توانیم از آن در هر راهی که انتخاب می کنیم استفاده کنیم .  

این وب سایت ادامه ای از کارهای من و نزدیک به قلب من است . شما چه کتاب ها ، ای بوک ها ، سی دی ها یا ام پی تری های من را بخرید یا در این وب سایت با من ملاقات کنید ، کلاً باعث ارتقاء شما می شود ، اگرچه قویاً تأکید می کنم حتما کتاب قدرت ذهن در قرن 21 را مطالعه کنید . در اصل ، این کتاب طراحی شده تا تکنیک های قدرت ذهن را به شما یاد دهد . در حقیقت ، بعد از این هر چیزی که خودش را در مسیر قدرت افزایش یافته شما نشان میدهد کاملاً باعث ارتقاء شما می شود . برای قدرت ذهن ، تمرین وجود دارد نه فلسفه . من همیشه سعی خواهم کرد بیشترین چیزها را درباره قدرت های شخصی به شما آموزش دهم ، اما چیزی که شما از این قدرت ها به دست می آورید به تلاش های شخصی شما بستگی دارد . اگر به واسطه تلاش های شما ، با هم خویشاوند روحی و دوست شویم ، که چه بهتر .

اگر به یادگیری بیشتر درباره قدرت های ذهن علاقه دارید ، از قسمت های مختلف وب سایت دیدن کنید و شروع کنید به اجرای این سیستم در زندگی تان . به خاطر تلاشتان ، جایزه بزرگی دریافت خواهید کرد .

اگر بدانیم و درک کنیم که ما جزئی از یک دنیای پویا و باز هستیم و ذهن ما نقشی قاطع در شکل دهی واقعیت دارد ، آنگاه می توانیم زندگی بسیار خلاقانه تر و قدرتمندانه تری را انتخاب کنیم .

                                                                                                                                       جان کیهو

**********

اصول قدرت ذهن

« آغاز معرفت »

اجازه دهید به  بررسی اصول قدرت ذهن بپردازیم . همه واقعیت های فیزیکی براساس نوسانات انرژی ساخته شده اند . افکار شما نیز نوسان هایی از انرژی هستند . این یک مفهوم یا تئوری نیست ، واقعیت حیرت انگیز جدیدی است که فیزیک کوانتوم فاش کرده است . افکار شما تأثیر قدرتمندی دارد ، آنها عامل هرچیزی هستند که برای شما اتفاق می افتد . درک این مطلب باعث آگاهی از چیزهای بزرگی می شود . 

اکثریت ما در طول ساعتهای بیداری توجه کمی به فرایند افکارمان داریم : ذهن چگونه فعالیت می کند ، از چه چیزی می ترسد ، به چه چیزی توجه می کند ، با خودش چه می گوید ، در خلوت خود چه چیزی طراحی می کند . در بیشتر زمان هایی که درحال خوردن هستیم ، کار می کنیم ، گفتگو می کنیم ، نگران هستیم ، امید داریم ، نقشه می کشیم ، عشق می ورزیم ، خرید می کنیم ، بازی می کنیم ، کمترین توجه ای به چگونه فکر کردنمان داریم . جای تأسف است که ما از یکی از مهمترین و قویترین نیروها در زندگی مان غافل هستیم .  

قدرت ذهن جهت دهنده افکار شما به سوی یک نتیجه خواسته شده است . به بیان ساده ، هر چیزی که روی آن تمرکز کنید جذب می کنید . روی موفقیت  تمرکز کنید ، موفقیت را جذب می کنید . روی ترس و شکست تمرکز کنید ، شکست را جذب می کنید . قدرت ذهن این قوانین را درک می کند و باعث می شود افکارمان برای ما کار کنند . افکار شما نیروهای خلاق اولیه در زندگی شما هستند . استفاده آگاهانه و به کررات از آنها باعث بیداری شما در یک زندگی کاملاً جدید سرشار از قدرت و امکانات خواهد شد . 

یک زندگی جدید فقط یک ذهن جدید است

اگر می خواهید در زندگی تان تغییر ایجاد کنید ، باید به علت ها نگاه کنید و علت ها تقریبا همیشه راهی هستند که شما از ذهنتان استفاده می کنید ، راهی که شما فکر می کنید . شما همزمان نمی توانید به افکار منفی و افکار مثبت فکر کنید . یکی از آنها چیره خواهد شد . ذهن مخلوقی از عادت است ، پس هر شخص مسئول است مطمئن شود که افکار و هیجانات مثبت تأثیر غالبی بر ذهنش دارد .    

به منظور تغییر شرایط خارجی ، شما باید وضعیت داخلی را تغییر دهید . اکثر مردم این مرحله را از قلم می اندازند . آنها سعی می کنند شرایط خارجی را با کار کردن مستقیم روی آن شرایط تغییر دهند . این کار همیشه عبث است و یا در بهترین وضعیت موقتی نتیجه می دهد ، مگر این که  با تغییر در افکار و باورها همراه باشد .  

با آگاهی به این حقیقت ، راهی برای رسیدن به یک زندگی بهتر و موفق تر به وضوح روشن خواهد شد  . ذهن آگاه خود را تمرین دهید تا به افکار موفقیت ، شادی ، سلامتی ، کامیابی بیندیشد و افکار منفی از قبیل ترس و نگرانی را ریشه کن کنید . ذهن آگاه خود را با انتظار بهترین ها مشغول کنید و مطمئن باشید افکاری که از روی عادت دارید ، پایه گذار چیزی هستند که می خواهید در زندگی تان شاهد روی دادن آن باشید . 

آب شکل ظرفی را که در آن ریخته می شود به خود می گیرد ، چه یک لیوان باشد یا گلدان یا باتلاقی در کنار یک رودخانه .  به همین صورت ، ذهن شما براساس تصاویر فکر غالب شما در تفکرات روزانه به خلق و آشکارسازی می پردازد . این چگونگی خلق سرنوشت شماست . یک زندگی جدید به وسیله افکار جدید خلق می شود .

ذهن ناخودآگاه

با این که اکثر ما آگاه هستیم که در درون خود چیزی داریم که ذهن ناخودآگاه نامیده می شود ، تعداد بسیار کمی از ما چیز بیشتری در مورد آن می دانیم و کاری به مهار کردن آن نداریم . این باعث تأسف است ، چون ذهن ناخودآگاه شما می تواند و باید یک هم پیمان شما در دست یابی به اهداف زندگی تان باشد . همه کاری که لازم است انجام دهید ایجاد یک رابطه دوستانه با ذهن ناخودآگاه تان است . به این منظور هرکدام از ما باید با این جنبه مرموز و مخفی در خودمان و نقشی که در زندگی ما بازی می کند آشنا شده و از آن آگاه شویم .   

یکی از راه هایی که می توانیم این کار را انجام دهیم استفاده از تأکید به خودمان برای چندین دقیقه در هر روز است ، « ذهن ناخودآگاه من ، شریک من در موفقیت است » . با انجام این کار ، خودمان را با این حقیقت آموزش مجدد می دهیم که ما دارای یک ذهن قدرتمند دوم هستیم و آن شریک ما در موفقیت است . آگاه شدن نسبت به ذهن ناخودآگاه و حرکت کردن فراتر از ، فکر کردن به آن به عنوان یک مفهوم مطلق یا خیالی در تصورات مان  ، یک گام مهم است .

گام دوم آگاه بودن از چگونگی همکاری ذهن آگاه و ذهن ناخودآگاه ، و یاد گرفتن کارکردها و نقش های هر کدام است . ذهن ناخودآگاه دو کارکرد اصلی در زندگی ما دارد . اولین کارکرد آن ، نظارت بر انجام فعالیت های حیاتی بدن از قبیل تنفس ، ضربان قلب و ... به صورت خودکار و بدون آگاهی ما است . دومین و مهمترین کارکرد ناخودآگاه ، جذب شرایط و موقعیت ها برای ما مطابق با الگوهای افکار غالبی است که در درون آن سکنی گزیده است . یادآوری می کنم شعار من این است « هرچیزی که روی آن تمرکز کنید ، جذب می کنید » . با این اطلاعات جدید درباره ذهن ناخودآگاه اکنون می توانید شروع کنید به دانستن این که چرا این شعار درست است . ذهن ناخودآگاه شما به هیچ طریقی محدود نشده است و تا ابد مطابق با افکارتان برای شما جذب خواهد کرد . ذهن ناخودآگاه از خود اراده ای ندارد و به آسانی براساس چیزی که در درونش ساکن شده و نوسان می کند ، عمل خواهد کرد .

اضافه بر این ، ذهن ناخودآگاه شما براساس هر درخواست یا دستورالعملی که به آن می دهید عمل می کند . هر فکری که بارها و بارها تکرار شود ، در ناخودآگاه که نمی تواند بین واقعیت و چیزی که تصور شده است تفاوت قائل شود ، یک اثر درونی خواهد داشت . به این دلیل است که تجسم ها ، عبارات تأکیدی و تصاویر تکرار شده می توانند چنین اثر قدرتمندی در زندگی ما داشته باشند . با انجام این تمرین ها ما تصاویری را در درون خودمان خلق می کنیم که ذهن ناخودآگاه بر اساس آن ها عمل می کند .

ذهن آگاه ما ، نگهبان دروازه های ذهن ناخودآگاه است . این نقش ذهن آگاه است تا مطمئن شود که تنها افکار با نهایت کیفیت ، به ورودی ناخودآگاه می رسند . وقتی ما کاملاً بدانیم که افکار و باورهایی که به ورودی ناخودآگاه می رسند ،  عاقبت در زندگی ما آشکار می شوند ، در دیده بانی و جهت دهی افکارمان خیلی تلاش خواهیم کرد .

ناخودآگاه و همزمانی

ذهن ناخودآگاه ، ذهن دوم و مخفی است که در درون شما وجود دارد . این ذهن تفسیر می کند و بعد روی افکار غالبی که در ذهن آگاه شما قرار گرفته اند عمل می کند .  تعهد ناخودآگاه ، جذب شرایط  و موقعیت هایی است که با تصاویری که در درون خود دارید مطابقت داشته باشد .   

به منظور درک چگونگی همکاری ذهن آگاه و ناخودآگاه به عنوان یک تیم در خلق واقعیت شما ، اجازه دهید باز هم از یک شبیه سازی استفاده کنم . ذهن ناخودآگاه شما شبیه خاک حاصلخیزی است که هر دانه ای را که در آن بکارید می پذیرد . افکار غالب و باورهای شما دانه هایی هستند که دائماً در آن کاشته می شوند و محصول آن در زندگی شما همان چیزی است که کاشته شده است . با همان یقینی که محصول دانه های ذرت ، ذرت و  دانه های گندم ، گندم است ، افکار شما نیز در زندگی شما اثر خواهند داشت . چیزی را درو خواهید کرد که کاشته اید . این یک قانون است .

ذهن آگاه شبیه باغبان است . مسئولیت شما این است که از چگونه کارکرد این فرایند آگاه باشید و با انتخاب آگاهانه به باغ درون دست بیابید . متاسفانه برای اکثریت ما ، نقش باغبانی ما هرگز توضیح داده نشده است . و ما با عدم آگاهی از این نقش ، به همه نوع دانه ، هم خوب و هم بد ، اجازه داده ایم به باغ درون در ذهن ناخودآگاهمان وارد شوند . 

ذهن ناخودآگاه تفاوت قائل نمی شود ، قضاوت نمی کند و سانسور نمی کند . این ذهن ، موفقیت ، فراوانی و سلامتی را به همان آسانی شکست ، بیماری و بیچارگی  آشکار می کند . ناخودآگاه براساس دانه هایی که در درون پرورش داده ایم به بازتولید در زندگی ما اقدام می کند . ذهن ناخودآگاه شما چیزی را که با احساس و تکرار روی آن تأثیر گذاشته است می پذیرد ، خواه این افکار مثبت باشند یا منفی . ناخودآگاه مانند ذهن آگاه چیزها را سنجش نمی کند .  

همزمانی

وقتی این حقیقت را دریابید که ذهن ناخودآگاه هر خواسته یا آرزویی را که لازم دارید برای شما فراهم می کند ، و شروع به فعالیت روزانه کنید ، افکار و تصاویری را از چیزی که می خواهید  طرح ریزی کنید ، به عینه رویدادهای اتفاقی و شانسی برای شما شروع به رخ دادن می کنند . این یاور درونی قدرتمند ، با ذهن آگاه شما همکاری می کند و افراد و شرایطی را که نیاز دارید تا به هدف هایتان برسید سر راه شما قرار می دهد . همانطور که ژوزف کمپل توصیف می کند « هزاران دست نادیدنی » به یاری شما خواهند آمد . همزمانی به شکلی ظاهر می شود که اتفاقی یا شانسی می نماید ، اما نه اتفاقی است و نه شانسی . حقیقتاً این همزمانی ، عملکرد قوانین طبیعی است تا شما با افکارتان در یک مسیر قرار بگیرید .

اجازه دهید چگونگی کارکرد آن را بیشتر توضیح دهم . فیزیک مدرن کائنات را به صورت یک شبکه جدانشدنی وسیع از فعالیت دینامیک می بیند . نه تنها کائنات زنده است و دائما تغییر می کند ، بلکه هر چیزی در کائنات روی هر چیز دیگری تأثیر می گذارد .  در ابتدایی ترین سطح آن ، به نظر می رسد کائنات کامل و نامتمایز باشد ،  یک دریای بی انتها از انرژی که  در هر جسم و هر عملی نفوذ می کند . همینطور است . به طور خلاصه ، امروزه دانشمندان چیزهایی را که صوفی ها و غیبگوها هزاران سال گفته اند تأیید می کنند . ما جدا از کائنات نیستیم و جزئی از یک غول کامل هستیم .   

ما اکنون می دانیم که هر چیزی در جهان از انرژی ساخته شده است . صندلی که روی آن می نشینید تراکمی از انرژی است . دیوارهای اتاقی که در آن هستید ، کامپیوترتان ، انفاقاتی که برای شما رخ می دهند همگی از نوساناتی از انرژی ساخته شده اند . همچنین افکار ما نوساناتی از انرژی هستند . افکار ما دقیقاً همان ماده سازنده آجرهای کائنات هستند . وقتی نسبت به این حقیقت قابل توجه آگاهی پیدا کنیم ، می توانیم از آن  برای منفعت بزرگ خودمان استفاده کنیم .

ما خوش شانس هستیم که درک قوانین واقعیت فیزیکی و ذهن در این دوره شروع شده است . در سال های گذشته ، احتمالاً غیرقابل باور بوده است که با این فرایند می توانیم واقعیت خودمان را خلق کنیم ، اما اکنون با  این بصیرت های جدید ، نه تنها می دانیم چگونه این کار را انجام دهیم ، بلکه می دانیم چرا این کار انجام می شود . افکار ما انرژی هستند ، افکار مربوط به  تصاویر تکرار شده ، عبارت های تأکیدی ، تجسم ها ، باورهای سرسخت ، ترس ها و آرزوها  حسی را ایجاد می کند که درون شبکه بزرگتری از واقعیت نوسان ایجاد می کند و روی واقعیت اثر خواهد گذاشت . در حقیقت ، از آنجایی که ما همه به هم متصل هستیم ، وقتی شما می ایستید و واقعاً درمورد آن فکر می کنید ،  چگونه می تواند طور دیگری باشد ؟ 

تجسم

چیزی را که روی آن تمرکز کنید ، جذب می کنید . دلیل این امر واقعاً ساده است . حتی اگر ما آگاهانه نسبت به این موضوع آگاه نباشیم ، در دریای کوانتومی پهناوری از انرژی نوسانی زندگی می کنیم که همیشه به « چگونه » و به « چه چیزی »  فکر کردن ما واکنش نشان می دهد . افکار ما  دائماً در تلاش هستند تا خودشان را در زندگی ما نشان دهند . افکار ما نیروهای خلاق هستند و به زودی این را درک می کنیم ، به زودی می توانیم به وضوح و عامدانه شروع به طراحی زندگی خودمان کنیم . 

چگونه می توانیم از این واقعیت در زندگی خود استفاده کنیم ؟ باز هم پاسخ ساده است . تمرکز روزانه روی چیزی که می خواهید . و اینجا جایی است که تکنیک های  قدرت ذهن به کمک شما می آید . سیستم قدرت ذهن شامل تکنیک های ساده در یادگیری است که به تمرکز  و جهت دهی افکار شما کمک می کند . اولین تکنیکی که می خواهم به شما یاد بدهم « تجسم » است .

تجسم ، تمرین نمایشی ذهنی ساده ای است . در ذهنتان ، تصاویری از « داشتن » یا « انجام دادن » چیزی را که می خواهید ، خلق می کنید . این تصاویر را بارها و بارها تکرار می کنید .  من به شاگردانم پیشنهاد می دهم که این تکنیک را هر روز به مدت 5 دقیقه تمرین کنند . در 5 دقیقه تمرین ، شما از تصورتان برای دیدن خودتان در موفقیت ، انجام معامله ، داشتن رابطه ، شفای بیماری و هر هدفی که می خواهید آشکارسازی کنید ، استفاده می کنید . نکته کلیدی که باید هنگام تجسم کردن درنظر داشته باشید این است که همیشه خود را طوری تجسم کنید که چیزی را که می خواهید قبلاً داشته اید .  این یک کلک ذهنی است . ابراز امیدواری نکنید که آن را به دست خواهید آورد یا به خود اطمینان دهید که روزی اتفاق می افتد . نه ، در تکنیک تجسم ، آن را طوری « زندگی و احساس » می کنید انگار همین الان برای شما اتفاق می افتد . تا اینجا در مرحله اول می دانید که این فقط یک کلک ذهنی است ، اما در این بین یک حقیقت مهم لازم التوجه وجود دارد . ذهن ناخودآگاه نمی تواند بین چیزی که واقعیت است و چیزی که تصور شده است تفاوتی قائل شود . ذهن ناخودآگاه براساس تصاویری که در درون ایجاد می کنید عمل خواهد کرد ، صرفنظر از این که آن تصاویر واقعیت کنونی شما را منعکس می کند یا خیر .

از آرنولد شوارزنگر سوال شد ، آیا تجسم کار می کند ؟ او که 5 بار برنده عنوان مرد جهان شده است ، سرمایه گذار موفق ریل استیت است ، ستاره سینما است و الان فرماندار کالیفرنیا است ، جواب داد « کل این کار در ذهن است »  . آرنولد به آنها رسیده است ، اما همیشه اینطور نبود . او می تواند بیاد بیاورد وقتی را که هیچ چیزی نداشت به جز یک باور ، که ذهن او کلید رسیدن او به جایی بود که می خواست برود . 

« الحق که ذهن غیرقابل باور است . قبل از این که برنده اولین عنوان مرد جهان شوم ، در اطراف تورنمنت طوری قدم می زدم شبیه این که آن را به دست آورده ام . دفعات بسیار زیادی در ذهنم برنده آن شدم ، عنوان از قبل مال من بود . همینطور وقتی به سمت سینما رفتم از همان تکنیک استفاده کردم . هر روز تجسم می کردم یک بازیگر موفق هستم و پول زیادی به دست می آورم . »

چیزی که برای آرنولد کار کرد ، برای شما هم کار خواهد کرد . من این را می دانم ، چون این سیستم را به میلیونها نفر در کل جهان یاد داده ام و نتایج دیده شده اند . این کار جادو نیست و یک شبه اتفاق نمی افتد ، اما اگر روی دیدگاه خود سماجت به خرج  دهید ، به آن دست خواهید یافت . چیزی که روی آن تمرکز کنید ، جذب می کنید .

عبارات تأکیدی

تکنیک دیگری از قدرت ذهن عبارات تأکیدی است . عبارات تأکیدی گفته هایی هستند که شما یا با صدای بلند یا در سکوت به خود می گویید . شما هرچیزی را که می خواهید روی دهد به خودتان تأکید می کنید . برای مثال ، اگر قرار یک مصاحبه مهم داشته باشید ، می توانید به خودتان بگویید « یک مصاحبه عالی » و این بیان را چندین دقیقه بارها و بارها برای خود تکرار کنید . یا مثلاً شما در حال بهبودی یک ساق پای صدمه دیده هستید ، می توانید مکرراً به خودتان بگویید « من ساق های قوی و سالمی دارم . »

چرا عبارتهای تأکیدی کار می کنند ؟ چون هرچیزی را زبانی برای خود تکرار کنید ، در افکار شما نفوذ می کند . به خودتان بگویید « یک مصاحبه عالی » و شما به صورت اتوماتیک به مصاحبه خودتان به عنوان « یک مصاحبه عالی » فکر خواهید کرد . با خودتان تکرار کنید « من ساق های قوی و سالمی دارم » و ذهن شما شروع به تصور ساق های قوی و سالم خواهد کرد . و چیزی که ذهنتان را روی آن متمرکز می کنید جذب می کنید ، پس شروع به تمرکز روی چیزی کنید که می خواهید .

اکنون اجازه دهید ، 3 قاعده ساده در هنگام استفاده از عبارت های تأکیدی را یادآوری کنم :

1 همیشه به صورت مثبت تأکید کنید . عبارت تأکیدی خودتان را با بیان مثبت بسازید . از سوال کردن از خودتان اجتناب کنید « چه اتفاقی می افتد ، اگر مصاحبه وحشتناک باشد ؟ » یا « من خیلی عصبی هستم » . این بیان ها روی چیزی که نمی خواهید رخ دهد  تمرکز می کند . اگر می خواهید اعتماد به نفس داشته باشید ، از آن کلمه در عبارت تأکیدی استفاده کنید . اگر می خواهید فعال باشید ، از آن کلمه استفاده کنید . از کلماتی استفاده کنید که چیزی که می خواهید اتفاق بیافتد را منعکس کند . خاص باشید .

2 عبارات تأکیدی خود را کوتاه و ساده درست کنید . از یک عبارت یا نهایتاً یک جمله استفاده کنید . عبارت تأکیدی شما باید شبیه یک مانترا « سرود مذهبی در هندوئیسم یا بودائیسم » باشد که می توانید بارها و بارها حتی بدون فکر کردن به آن تکرار کنید . دچار سردرگمی نشوید .

3 - به خود فشار نیاورید که آن را باور کنید ، فقط بگویید . همه کاری که باید انجام بدهید تکرار مکرر است و عبارت تأکیدی به طور طبیعی تأثیر خواهد گذاشت . غیر این است که به خود فشار نمی آورید که باور کنید داروی تجویز شده دکتر روی شما کار خواهد کرد . شما فقط باید اندازه داروی تجویز شده را رعایت کنید و نتیجه خود را نشان می دهد . پس با عبارت تأکیدی نیز به همین شکل رفتار کنید ، تکرار گفته به دفعات زیاد باعث خواهد شد که برای شما به کار بیافتد .

عبارات تأکیدی ساده هستند و استفاده از آنها آسان است و خیلی قدرتمند هستند .  بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از این عبارت ها برای انجام عالی فعالیت در میدان استفاده می کنند . تاجرهای موفق از این عبارت ها برای معاملات پیش رو و پیشرفت تجارتشان استفاده می کنند . هنرمندان برای خلاق بودن و دریافت ایده های بدیع از عبارت های تأکیدی استفاده می کنند . شما نیز می توانید از آنها در هر ناحیه از زندگی تان استفاده کنید .

پس الان بعد از من تکرار کنید ؛ « من موفق هستم و اعتماد به نفس دارم . من به هدفهایم می رسم . من موفق هستم و اعتماد به نفس دارم . من به هدفهایم می رسم . من موفق هستم و اعتماد به نفس دارم . من به هدفهایم می رسم . »

آیا در این مورد ایده ای به ذهنتان می رسد ؟

تحسین کردن

مثل قدیمی است که می گوید « موفقیت ، موفقیت می آورد » . این گفته درست است : نوسان موفقیت مانند یک آهنربا عمل می کند که موفقیت و امکانات را برای شما جذب می کند . وقتی شما « فکر و احساس موفقیت داشته باشید » ، با انرژی موفقیت نوسان می کنید و طبق آن عمل می کنید .

کسانی از شما که موفق بوده اید ، محرک لازم را با خود دارید ؛ قانون جاذبه قبلاً برای شما کار کرده است . شما به علت طبیعت افکار غالب تان  در حال جذب موفقیت بزرگتر هستید . نوسان موفقیت شما دارائی بزرگی است . کسانی از شما که در تلاش هستید و هنوز موفق نشده اید ، نگران نباشید ؛ شما نیز می توانید با استفاده از تکنیک « تحسین کردن » همان نوسان موفقیت را خلق کنید .

تکنیک تحسین کردن با جستجو در قسمت هایی از زندگی شروع می شود که قبلا موفقیت داشته اید . متاسفانه بیشتر ما به نسبت تأیید موفقیت ها و پیروزی ها ، در دیدن شکست ها و نقطه ضعف هایمان سریع تر هستیم . برای خلق یک نوسان موفقیت باید این عادت خود شکستن را تغییر دهید و روی موفقیت متمرکز شوید . توانایی های شخصی و موقعیت فعلی خود را بررسی کنید و چیزهایی را پیدا کنید که درباره آنها احساس موفقیت دارید . نمی توانید چیزی پیدا کنید ؟ باز هم بگردید . آیا شما پدر یا مادری دوست داشتنی هستید ؟ آیا دوست صمیمی کسی هستید ؟ آیا مهارت های ویژه ای دارید ؟ آیا مثبت هستید ؟ آیا مردم از بودن با شما لذت می برند ؟ آیا بخشنده هستید ؟ آیا خوش پوش هستید ؟ آیا راننده ایمنی هستید ؟ شما با تعریف کوتاهی از موفقیت ، مثلاً کسی که ثروتمند ، مشهور و خوش چهره است ، محدود نشده اید . صدها جنبه دیگر در زندگی شما وجود دارد که به همان اندازه مهم هستند . کلید کار یافتن جنبه هایی است که به ما کمک می کند در زندگی احساس موفقیت کنیم . انجام این کار نوسانی از موفقیت را خلق می کند .

همچنین می توانید در گذشته خودتان بگردید و برای موفقیت های گذشته خودتان را تحسین کنید . ممکن است بگویید « ولی گذشته که گذشته است » . مهم نیست ؛ شما می توانید از هرچیزی ، در گذشته یا حال ، استفاده کنید تا در خود احساس موفقیت را ایجاد کنید . پیشنهاد می کنم در زندگی تان تأمل کنید و لیستی از ده یا پانزده صفت خود را که در شما احساس موفقیت ایجاد می کند تهیه کنید . هر روز 5 دقیقه را صرف خواندن این لیست کنید و ویژگی های مثبت خود را تحسین کنید و احساس موفقیت نمایید . اجازه دهید این عنصرها در آگاهی شما رسوخ کند .

یک لیست تحسینی می تواند عمومی یا اختصاصی باشد . مثلا ، فرض کنیم قرار است به یک مصاحبه شغلی برای موقعیت فروشندگی بروید . ممکن است یک لیست تحسینی اختصاصی تهیه کنید که توانایی های خاص شما را بیان می کند و به شما کمک خواهد کرد درچنین موقعیتی به موفقیت برسید ، از قبیل ؛ من یک ارتباط برقرار کننده خوب هستم ، من مهارتهای افراد بزرگ را دارم ، من منظم هستم و چیزهایی از این دست . با تمرکز روی این لیست ، یک نوسان موفقیت خاص را می سازید . اما اصول مشابه هنگام نزدیک شدن به یک معامله یک میلیون دلاری یا رسیدن به یک سطح شغلی یا پیدا کردن معشوقه ایده آل کار می کند . یک نوسان موفقیت خلق کنید و موفقیت را جذب خواهید کرد . منتظر چه هستید . همین امروز شروع کنید .

حذف کردن تفکر منفی

داشتن یک زندگی موفق و رسیدن به اهدافتان مهارتهایی هستند که هرکسی می تواند با استفاده از قدرت ذهن به آن برسد . برای انجام این کار ، مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که : چیزی که روی آن تمرکز کنید ، جذب می کنید . به سادگی ، ذهنتان را به فکر کردن درباره چیزی که در زندگی می خواهید تربیت کنید و از فکر کردن درمورد چیزی که نمی خواهید دوری کنید . نگرانی ، ترس ، افکار منفی چیزهایی هستند که با تمرکز روی چیزهایی که نمی خواهید اجازه ورود به ذهن را می یابند . این کار نه تنها باعث هدر رفتن انرژی شما می شود بلکه مانع تولید انرژی است . به همین دلیل است که ترس بسیار مخرب است و باید از یأس و ناامیدی دوری کرد . آنها در خلاف جهت بسیاری از مسیرهای قدرت ذهن هستند .  

پس چگونه این افکار منفی را حذف کنیم ؟ اولین گام تشخیص اهمیت حذف کردن آنهاست ، و دومین گام آگاه بودن از هنگام بروز افکار منفی است .  

شما الان نمی توانید به طور کامل از افکار منفی دور شوید . بعضی وقت ها افکار منفی به درون ذهن ما پرش می کنند . هرچند کاری که می توانیم انجام دهیم حساس بودن و آگاه بودن است ، طوری که فوراً تشخیص دهیم داریم منفی فکر می کنیم . و وقتی دچار فکر کردن به  افکار منفی می شویم ، می توانیم از هر کدام از تکنیک های زیر استفاده کنیم :

1 فکر منفی را به یک فکر مثبت تغییر دهید . برای مثال ، اگر نگران هستید و روی چیزی تمرکز کرده اید که توانسته است به یک موقعیت خطا برود ، افکارتان را تغییر دهید تا به مسیر درست هدایت شوید . ذهن در هر لحظه تنها می تواند به یک موضوع فکر کند ، پس تغییر منفی به مثبت ، منفی را حذف می کند .

2 از یک عبارت تأکیدی استفاده کنید . تأکید به خودتان را با چیز مثبت و خود حمایتی شروع کنید . ذهن روی چیزی تمرکز خواهد کرد که برای خودتان تکرار می کنید .

3 از خوش مطربی و شوخ بودن استفاده کنید . هنگامی که به افکار منفی فکر می کنیم ، خیلی جدی و دچار استرس می شویم . به چیزهای خنده دار فکر کنید تا انرژی را تغییر دهید یا کارهای سرگرم کننده انجام دهید ، مانند رفتن به سینما یا بیرون رفتن شبانه با دوستان . به افکار منفی اجازه ندهید روی شما قدرت بگیرد . در حذف آنها پیشگیرانه عمل کنید .

4 - به خود یادآوری کنید که افکار منفی که به آنها فکر می کنید ، « فقط یک فکر منفی است » . این فکر غیر از قدرتی که شما به آن می دهید قدرت دیگری ندارد . منفی ها با فکر کردن مجدد و بارها و بارهای شما به آنها پویا می شوند . پس فکر کردن به آنها را متوقف کنید .

کلید این کار کوشا بودن در دیده بانی نسبت به چیزی است که به آن فکر می کنید ، تا منفی بودن آن را قبل از این که وقت پیدا کند گسترش یابد درک کنید . با تمرین کردن فوراً متوجه می شوید که در حال فکر کردن منفی هستید ، پس می توانید اعمال مناسب را انجام دهید . ذهن مخلوقی از عادت است ، پس افکار مثبت را تقویت کنید و افکار منفی را حذف کنید . شما نمی توانید اجازه دهید آشغال بد بو در خانه تلمبار شود و کاری انجام ندهید . به همین شکل به افکار منفی اجازه ندهید در پناهگاه داخلی ذهن شما جا خوش کنند . ما در مورد افکاری که به آنها فکر می کنیم مسئول هستیم . برای حذف فکر کردن منفی اقدام کنید .

طراحی یک برنامه قدرت ذهن

اگر هر تکنیکی را که در کتاب قدرت ذهن در قرن 21 گفته شده است ، هر روز 5 دقیقه انجام دهید ، احتمالا به یک ساعت و نیم وقت نیاز دارید تا آنها را کامل انجام دهید و این زمان زیادی است . در زندگی مدرن ، شلوغ و فعال امروزی ما زمان ارزشمند است و باید عاقلانه صرف شود . به همین دلیل ، من پیشنهاد می کنم خود را به 20 تا 30 دقیقه در یک روز محدود کنید . این زمان به نسبت کم بودن آن برای دیدن نتایج مهیج کفایت می کند  و برای هرکسی حتی مشغول ترین شخص شدنی است . 

باید با قدرت ذهن کار کنید تا نتایج را ببینید . قدرت ذهن یک عصای جادویی نیست . قدرت ذهن یک تمرین است و نه یک فلسفه ، و تمرین های خیلی کمی وجود دارد که فقط با 20 تا 30 دقیقه در روز به نتیجه رسیدن شما را تضمین کند ، پس ما خوش شانس هستیم که این تکنیک ها را در اختیار داریم .

بعضی تمرین ها می تواند عمومی باشد و بقیه اختصاصی . برای مثال ، می توانید در مورد سلامتی فراوان تمرین عمومی داشته باشید و برای کمک به التیام زخم تمرین اختصاصی داشته باشید . یا در مورد فروانی پول عمومی باشد و در مورد نزدیک شدن به یک معامله مهم با یکی از مشتریان اختصاصی باشد .

طراحی کردن برنامه قدرت ذهن شبیه نقاشی روی یک بوم نقاشی است . قواعد اصلی کمی در مورد ترکیب و رنگ وجود دارد ، اما هر هنرمند به سبک ویژه خودش نقاشی می کشد . نقاشی های پیکاسو و رامبرانت از ریشه با هم متفاوت هستند ، اما هر دو به عنوان اساتیدی در هنر خودشان شناخته شده اند . پس شما هم می توانید در مسیر تکنیک منحصر به فرد خودتان در قدرت ذهن یک استاد باشید ؛ همه چیزی که نیاز دارید داشتن تمایل و رضایت در وقت گذاشتن روزانه برای فکر کردن در این راه جدید و مهیج است

من با آموزش دادن شخصی این سیستم به بالغ بر 2 میلیون نفر ، از افرادی که به شیوه های متفاوت از قدرت ذهن استفاده کرده اند ، تجربه های دست اول عالی به دست آورده ام . هر شخص متفاوت است و این یکی از توانایی های قدرت ذهن است که متناسب با شخصیت و سبک ویژه شما خواهد بود .

بعضی از مردم از تکنیک های متنوعی استفاده می کنند ، در حالی که بعضی دیگر تنها از یک یا دو تکنیک استفاده می کنند . من کسانی را می شناسم که تنها با استفاده از تکنیک عبارت تأکیدی و نه چیز دیگری به موفقیت بزرگی دست یافته اند . درحالی که برای من استفاده صرف از یک تکنیک بسیار محدود کننده است ، این برای آنها کار کرده است و همه چیزی است که به حساب می آورند . من بسیار به نتایج باور دارم ! پس در طراحی سیستم خودتان آزاد باشید .

من به شخصه دوست دارم برای هر تمرین 5 دقیقه وقت صرف کنم . پس اگر  چیزی بین 20 تا 30 دقیقه وقت بگذارم یعنی روزانه چهار تا شش تمرین را انجام می دهم . همچنین دوست دارم برای خودم یک برنامه هفتگی داشته باشم ، و براساس آن ، هر هفته به آن تمرینها بچسبم . در آخر هر هفته ، تمرین هایم را مرور می کنم و به تناسب احساسات آنها را تغییر می دهم . ذهن تنوع را دوست دارد و تغییر هفته به هفته تمرین ها به آن مهمیزی وارد می کند . مطلب مهم این است که مطمئن باشید که هر روز چند تمرین را انجام می دهید .

اجازه دهید فرض کنیم شما یک هدف مناسب را انتخاب کرده اید و خودتان را به انجام 20 تا 30 دقیقه ای تمرین ها در یک روز و برای یک دوره 90 روزه متعهد کرده اید . یک سناریو ممکن قدرت ذهن می تواند چیزی شبیه این باشد : 

هفته اول

5 دقیقه تجسم هدف

5 دقیقه عبارت تأکیدی هدف

10 دقیقه تمرین های ناخودآگاه برای راهنمایی

5 دقیقه تحسین قدرت های خود و خلق یک نوسان موفقیت

هفته دوم

5 دقیقه تجسم هدف

5 دقیقه عبارت تأکیدی هدف

5 دقیقه فکر کردن به اهمیت موفقیت

5 دقیقه برای خودشناسی

5 دقیقه تحسین قدرت های خود

هفته سوم

5 دقیقه تجسم هدف

5 دقیقه نقش زدن باورهای جدید

5 دقیقه فکر کردن به قدرت شخصی برای خلاقیت

10 دقیقه برای خودشناسی

5 دقیقه عبارت های تأکیدی

 

پس تا زمانی که هدف شما همان چیز باقی می ماند ، تمرین ها می توانند هفته به هفته تغییر کنند . هر هفته جدید ، یک کار جدید پیشرفت می کند ، و زندگی ما بوم نقاشی ماست . کلید کار ادامه انجام مداوم تمرینات است ، به یاد داشته باشید که هرچیزی که روی آن تمرکز کنید جذب می کنید . قدرت ذهن به ما تکنیک هایی را ارائه می دهد تا روی اهدافمان تمرکز کنیم .

  • نادر گنجی

نظرات  (۴)

بسیار بسیار زیبا و کاربردی استاد بزرگوار.سپاس از شما🌿
پاسخ:
سپاسگزارم از لطف شما دوست عزیز

Salam Kheili matalebton  Ali va por AZ enrerzhi hast  mofavagh bashid bozorgvar
پاسخ:
سپاسگزار پیام انرژی بخش شما هستم .
این مطلب بسیار عالی و جالب بود- خیلی خیلی ممنون - تا حالا درباره این جان کیهو جایی نخونده بودم
پاسخ:
از این بابت خوشحالم و سپاس از شما

خیلی خیلی خیلی خوب بود ممنون از وقت و انرژیی که برای این کار گزاشتین
پاسخ:
سپاسگزارم دوست نازنین . تعریف و تمجید شما خیلی خیلی خیلی انرژی بخش بود !

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی