قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

مطالب و مقالاتی از قانون جذب - روش های جذب از کائنات و ...

قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

مطالب و مقالاتی از قانون جذب - روش های جذب از کائنات و ...

قانون جذب - ذهن ناخودآگاه

لطفاً ما را از نظرات خود بی بهره نکنید .

 6 عادت شکرگزاری روزانه که ثروت و شادی بیشتری را به زندگی شما جذب می کند

 


 نویسنده : جک کنفیلد                        ترجمه : نادر گنجی

« در دنیا اشتیاق به محبت و قدردانی بیشتر از میل به نان است . » مادر ترزا برنده جایزه صلح نوبل

در مورد شکرگزاری معمولاً هنگامی وارد  « اوج سپاسگزاری » می شویم که به طور رسمی سپاسگزاریمان را برای همه چیزهای خوبی که در زندگی داریم جشن می گیریم.

اما آیا تجربه شادی ، عشق و شکرگزاری در هر روز سال شگفت انگیز نخواهد بود ؟ انجام شکرگزاری چقدر می توانست  زندگی شما را تغییر دهد ؟

شکرگزاری ، چیزهای خوب بیشتری جذب می کند که شکرگزار آنها باشید .  

« برای چیزی که دارید شکرگزار باشید ؛ درنهایت بیشتر خواهید داشت . اگر روی چیزی که ندارید تمرکز کنید ، شما هرگز به اندازه کافی نخواهید داشت . »  اُپرا وینفری

شکرگزاری یکی از بالاترین حالتهای احساسی است که شما می توانید تجربه کنید . وقتی شما شکرگزاری را ترویج کنید ، قادر خواهید بود شادی و رضایت واقعی را احساس کنید ، مهم نیست در زندگی چه چیزهایی دارید یا ندارید . از آنجایی که قانون جاذبه بیان می کند هرچیزی مشابه خود را جذب می کند ، وقتی برای چیزی که از قبل داشته اید شکرگزار باشید ، طبیعتاٌ چیزهای بیشتری را جذب می کنید که بتوانید برای آنها شکرگزار باشید .  

علت این که اکثر مردم براین باورند که برای ایجاد ، یک عادت ماندگار از قدردانی ، تلاش زیادی لازم است این است که ما از لحاظ تربیتی شرطی شده ایم به جای این که قدردان چیزی باشیم که قبلاً آن را دریافت کرده ایم ، بیشتر روی چیزی تمرکز کنیم که آن را نداریم .    

در اینجا 6 نکته ساده بیان می شود که به شما در مبارزه برای این شایسته سازی کمک می کند تا شکرگزاری را جزئی طبیعی از زندگی روزمره خود نمایید ، طوری که بتوانید شادی و ثروت بیشتری را درکل طول سال جذب کنید :  

1 هفت دقیقه هر صبح را صرف یادداشت کردن چیزهایی کنید که در زندگی قدردان آنها هستید .

شروع کردن روز خود با این طریق باعث می شود شما پذیرا و قدرشناس هرچیزی باشید که در طول روز برای شما روی خواهد داد . همچنین به شما کمک می کند در هوا خوش بینی را تراوش نمایید که طبیعتاً شما را برای سایر افراد مثبت جذابتر می کند و به آنها این الهام را می دهد تا شما را در رسیدن به اهدافتان کمک کنند .  

2 تلاش آگاهانه ای انجام دهید که هر روز قدردان حداقل 3  نفر باشید .

با ابراز این که چقدر قدردان و متشکر افرادی هستید که با آنها برخورد دارید ، حس قدردان بودن و ارزشمند بودن را در آنها افزایش می دهید و آنها را تشویق می کنید که این انرژی مثبت را به دیگران انتقال دهند .

  

با اینکه دیگران از دریافت قدردانی شفاهی لذت می برند ، نوشتن یادداشت ها نیز زیبا هستند چون آنها می توانند آن یادداشت ها را داشته باشند و بارها بخوانند . ( در کتاب اصول موفقیت ،  اصل 53 : تمرین قدردانی غیرمعمول را مطالعه نمایید . )

3 بازی شکرگزاری را انجام دهید .

هر روز زمان معینی را به شکرگزاری آگاهانه نسبت به چیزهایی که با آنها روبرو شده اید اختصاص دهید . زمان ایده آل برای این کار زمان رفتن به محل کار  یا برگشتن از آنجاست . شکرگزار برای افرادی که با آنها برخورد دارید ، مسیری که در آن قدم می زنید ، اتومبیلی هایی که شما را در مسیرهای مختلف جابه جا می کنند ، تابلوهای خیابان که شناسایی جایی که شما قصد رفتن به آنجا را دارید آسان می کنند ، بارانی که گیاهان و درختان را تغذیه می کند و ... .  

یک مثل است که می گوید « هر ابر یک تودوزی نقره ای دارد . » ، در همه موقعیت ها به دنبال خوبی باشید ، حتی چیزهایی که به طور نرمال به عنوان منفی می بینید . به عنوان مثال وقتی همسر من چندسال قبل درحین رانندگی دچار تصادف شد ، می توانست خودش را سرزنش کند یا خود را داوری کند ، در عوض روی سپاسگزاری برای جراحات کم و کمکی که از سایر رانندگان دریافت کرده بود متمرکز شد.  

4 برای شکرگزاری یک نشانه فیزیکی مثلا یک سنگ یا کریستال به شکل قلب یا چیز کوچک دیگری در جیب خود داشته باشید .  

زمانی که ذهن شما درجای دیگری سیر می کند ، یک جسم به یاد آورنده می تواند شما را به بازگشت به تمرین شکرگزاری سوق دهد .

وقتی که در طول روز دستتان را در جیبتان می برید و نشانه را لمس می کنید ، از آن به عنوان یک یادآوری کننده استفاده کنید لحظه ای توقف کنید ، نفس عمیق بکشید و هیجان شکرگزاری را کاملاً تجربه کنید . هرچه بیشتر این تلاش آگاهانه را انجام دهید ، راحت تر به آن خواهید رسید و تجربه شما قدرتمندتر خواهد بود .

5 به یاد داشته باشید شکرگزار کوچکترین نعمت ها باشید .

بهترین راه برای فعال نمودن قدرت شکرگزاری ، قدردانی بابت نعمت هایی است که اکثر مردم شکرگزار آنها نیستند . اگر شما در یخچال تان غذا دارید ، در کمدتان لباس دارید و یک سقف بالای سرتان ، شما از %75 مردم جهان اوضاع بهتری دارید .

اگر در روز 3 وعده غذا می خورید از یک میلیارد مردم روی کره خاکی که روزهای زیادی یک وعده غذا می خورند شرایط بهتری دارید .  

آیا یک تلفن دارید ؟ آیا اتومبیلی دارید که برای رفتن به سرکار یا گشت و گذار در بیرون شهر از آن استفاده می کنید ؟ آیا خانواده سالم و سلامتی دارید ؟ آیا یک کامپیوتر و اینترنت دارید که با آن با جهان در ارتباط هستید ، از آن آموزش می گیرید و یا با آن کاری انجام می دهید که درآمد دارد ؟ آیا آبی تمیز برای نوشیدن دارید ؟

وجود این نعمت های ساده را جشن بگیرید . این تسهیلات روزانه هدیه هایی هستند که اکثر مردم دنیا از آن بی بهره اند .   

6 سپاسگزار خودتان باشید .

درنهایت ، شکرگزاری نسبت به ویژگی ها و برتری ها و توانایی های مثبت خودتان را فراموش نکنید . علاوه برآن برای جشن گرفتن موفقیت های بزرگ ، قدردان موفقیت های کوچک روزانه خود نیز باشید . همه ما نیاز به قدردانی و تشکر داریم ، اما مهمترین قدردانی آن است که خودمان نثار خودمان می کنیم .

یکی از قویترین راه ها برای قدردانی و شکرگزاری نسبت به خودتان انجام تمرین آینه است . در این تمرین قدرتمند لازم است در مقابل یک آینه از خودتان بابت کارهای روزتان قدردانی کنید . ( برای راهنمایی و جزئیات بیشتر در موردتمرین آینه به کتاب اصول موفقیت مراجعه کنید . )   

تمرکز روی شکرگزاری ممکن است در ابتدا یک احساس طبیعی مانند چیزی که قبلا داشته اید ایجاد نکند ، اما با انجام صادقانه تمرین عادت های شکرگزاری روزانه ، شروع به تغییر شرایط خود می کنید .   

 

برای استارت تمرین شکرگزاری روزانه ، در قسمت کامنت ها چند لحظه ای را صرف نوشتن  حداقل 3 چیز کنید که به خاطر آنها سپاسگزار هستید . حتی کوچکترین شکرگزاری هم یک ضربه مثبت به زندگی شما وارد می کند .

چالش شکرگزاری : به من بگویید در این لحظه شکرگزار چه چیزی هستید !

 • نادر گنجی

نظرات  (۶)

با سلام و تشکر از مطالب جالب و انتخابهای هوشمندانه تان

من اکنون شکر گذار آشنایی با سایت شما هستم که مطالب مورد نیازم را به همراه دارد

شکر گزار قدرت و توانگری خودم هستم و تا حد امکان در اختیار دیگران قرار می دهم

شکر گزار لحظات شاد و زندگی موفقم هستم که هر روز شگفت انگیز تر می شود.

با عضویت در کانال *** فرا آگاهی ***   تجربه موفق یک زندگی رویایی را احساس کنید

faraagahy@

با سپاس 

جناب آقای حسینی یا سرکار خانم حسینی ، از شما سپاسگزارم که این مطالب را قابل می دانید . 
 • اسداله سلیمانی
 • باسلام
  بسیارسپاسگزارم
  سلام 
  من الان شکر گذار آشنا شدن با قانون جذب و مثبت اندیشی هستم و اینکه دوستان بزرگواری چون شما سخاوتمندانه اطلاعات و موهبتهایشان را در اختیار ما قرار میدهند بسیار سپاسگذارم.
  پاسخ:
  سلام
  خانم فروغ گرامی بنده هم سپاسگزار پیام پرمهر شما هستم

  سلام
  من الان شکر گزار احساس خوب و بانشاطم هستم .شکرگزار نعمت و ثروت سلامتی ام هستم . خدایا سپاسگزارم.
  سلام
  من الان شکرگزار حال خوبم هستم.

  پاسخ:
  درود و سلام بر شما
  انشالله همیشه حال خوب و دل خوش داشته باشین . آمین

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی